Klima 1, Orlovice 32, Vyškov
tel.: 602 730 547

Klimatizace v dětském pokoji. Je bezpečná i pro novorozence?

Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší. Proto při rozhodování o umístění klimatizace v novém domově či ve stávajícím bydlení s příchodem dítěte, vystává otázka, jestli je vůbec pro dítě bezpečná a vhodná.

Ano, je bezpečná, pokud dodržíte několik opatření. Většina odborníků a lékařů souhlasí s tím, že je bezpečnější používat u novorozence klimatizaci, než ho nechat v horkém či vydýchaném prostředí.

Děti, zejména novorozenci, nemohou upravovat svoji tělesnou teplotu stejně dobře jako dospělí. To je činí zranitelnými vůči přehřátí a onemocněním souvisejícím s teplem, jako je vyrážka, dehydratace, vyčerpání z tepla nebo úžeh.

Někteří odborníci tvrdí, že správně chlazená a větraná místnost pomáhá vašemu dítěti pohodlně spát a snižuje riziko SIDS (syndromu náhlého úmrtí kojenců).

Na druhé straně by příliš chladná místnost mohla výrazně snížit tělesnou teplotu vašeho dítěte a ochladit ho. Postupujte podle těchto tipů, které vám pomohou udržet vaše dítě v bezpečí a pohodlí při používání klimatizace.

Udržujte pohodlnou pokojovou teplotu

Změny venkovního tepla a vlhkosti mohou ovlivnit fungování vaší klimatizace. Váš pokoj by se mohl velmi rychle ochladit nebo zahřát, což by bylo pro vaše dítě nepříjemné.

Udržujte tedy teplotu na pohodlném nastavení, které není příliš chladné ani příliš teplé. Pediatři doporučují udržovat rozmezí teplot 21°C až 23°C.

Chraňte své dítě před přímým proudem studeného vzduchu klimatizace

Oblečte své dítě do lehkých vrstev, které pokrývají paže a nohy. Tímto způsobem ochráníte své dítě před studeným vzduchem.
U novorozenců je vhodná lehká čepice na hlavu a lehké bavlněné ponožky, které mu zakryjí nohy.
Pokud plánujete použít lehkou přikrývku, nezapomeňte ji zastrčit pod lokty, aby nedošlo k zakrytí obličeje!
V ideálním případě by vaše dítě mělo nosit o jednu vrstvu více než vy a nemělo by být oblečeno příliš teple nebo být příliš těsně zabalené.

Nechte svoji klimatizaci pravidelně udržovat pro čisté a efektivní chlazení!

Poraďte se s dodavatelem své klimatizace nebo si přečtěte návod ke své klimatizaci, kde najdete podrobnosti o tom, jak a kdy je třeba provést údržbu. Servis by však měl být pravidelně  jednou ročně! Poctivý servis by měl zahrnovat kontrolu chladiva, elektroinstalace venkovní i vnitřní jednotky a chemické ošetření výparníku vnitřní jednotky proti plísním.

Při výběru nové klimatizace zejména do dětského pokoje, se pak zaměřte právě na ty, které mají speciální filtry. Moderní klimatizaci si můžete zakoupit s bio filtry, Skládajících se ze speciálních biologických enzymů a Eco filtru, který nepropouští prach, neutralizuje a ničí baktérie, plísně a mikroby.

Neberte své dítě do tepla ihned po opuštění klimatizované místnosti

Náhlé změny teploty mohou způsobit, že vaše dítě onemocní. Před změnou místa pobytu tak vypněte klimatizaci a poskytněte mu čas, aby si zvykl na venkovní teplotu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *